insurtech 09.Mart.2020

Haberler > Brokerlar 2020'de insurtech ile nasıl daha fazla büyüyebilir?

Sigorta brokerlerinin bu günlerde büyümeleri için birçok olasılık var gibi görünüyor. İşte, brokerlerin 2020'de alakalı kalmak ve kendilerini stratejik danışmanlara yükseltmek için tam olarak yararlanabileceği birkaç denenmiş ve doğru strateji ve insurtech çözümlerinin buradaki görevi.

Ürün ve hizmet portföyünüzü genişletin

Brokerlerin bir alanda uzman olma fikrine meydan okuması gerekiyor, çünkü özellikle monoline sigorta satışı eskisi kadar önemli değil. Tekil, niş bir alana odaklanmak yerine çok sayıda mevcut teminat ve hizmet hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olmak fayda sağlayacaktır. Bu tip bir yapıya bürünmek için birden çok sigorta ürününün müşterilere hızlı, güvenli ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ile sunmaları gerekli. Bu gerçekten de, portföylerini genişletmek, brokerlerin müşterilerin tüm risk profilini yönetmesine, potansiyel müşterilerin yeni segmentlerine ulaşmasına ve bunları yalnızca bir satıcıdan stratejik bir danışmana yükseltmesine yardımcı olabilir. 

Günümüzün dijital dünyasında, müşteriler sadece bir düğmeye dokunarak hizmet vermeye alışkındır ve brokerlarında uyum sağlaması gerekir. Verimliliği artıran, müşterilerin kendi ürünlerini yönetmelerini sağlayan ve tüm süreçleri hızlandıran insurtech çözümlerinden faydalanmak gün geçtikçe ciddi bir gereksinime dönüşmekte.

Referans sisteminiz olsun 

Bir referans sisteminin hayata geçirilmesi, brokerlerin büyüme fırsatlarından yararlanmasına yardımcı olabilir. Bu adımı atmamak esasen parayı elinizin tersi ile itmektir. Bir strateji oluşturmadan ve uygulamadan önce hedefler belirlemek önemlidir. Oradan, brokerler haftada iki ya da üç kez bir tavsiye için kime başvurabileceklerini düşünmeyi ve sonra tavsiyeyi hayata geçirmeyi alışkanlık haline getirebilir. 

Tavsiyeler, aracılar için büyük bir iş oluşturucu ve para üreticisidir. Güvenilir müşteriler, arkadaşlar, aile ve iş arkadaşları bir brokerın hizmetlerini başkalarına tavsiye ettiğinde, hızlı bir şekilde yeni bir müşteriye dönüşebilir. Ancak, aracılar yalnızca ağızdan ağıza yönlendirmelere güvenemezler. Tavsiye rutinden kurtulmak için, aracılar işlerini organik olarak büyütmek, ilişkileri güçlendirmek ve yeni kitlelere ulaşmak için hem sosyal ağlardan hem de geleneksel, yüz yüze ağdan yararlanmalıdır.