insurtech 09.Mart.2020

Haberler > Danimarka merkezli insurtech Penni.io, 2 Milyon € 'luk fon topladı!

Geçtiğimiz günlerde Danimarka merkezli Insurtech şirketi Penni.io'nun üç büyük İskandinav bölgesi sigorta endüstrisi katılımcısından 2 milyon € finansman sağladığı duyurdu. Yapılan açıklamaya göre firma, artan sermayeyi Avrupa ve dünya çapında faaliyetlerini genişletmek için kullanmayı planlıyor.

2016 yılında kurulan Penni.io, sigorta şirketlerine, aracı kurumlara ve dağıtım ortaklarına dijital dönüşüm çalışmalarında yardımcı olmayı hedeflemektedir. Penni.io, sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetlerini çevrimiçi olarak satmalarına ve özelleştirmelerine yardımcı olur. Şu anda, sigorta şirketleri ve brokerler, dahili BT sistemlerinin sınırlamaları nedeniyle, ortaklıklar yoluyla dijital satış söz konusu olduğunda zorluklarla karşılaşmaktadır. Geleneksel veya eski BT sistemleri, etkin dijital işbirliği sağlamak için uygun API entegrasyonlarına sahip değildir.

Birçok sigorta şirketinin ortaklarla dijital satışlar için müşteri yolculuklarını nasıl kuracağını bilmek konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Penni.io müşterileri için bu sorunları gideren bir insurtech firması. Küresel Insurtech pazarı ve ekosistem 2018'de 2.8 milyar € yatırım rekoru kırdı ve milyarlarca ek yatırımla çekmeye devam ediyor. Bu sebeple Penni.io, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerle çalışmayı planlıyor. Insurtech firması, Fransa, İskandinav ülkeleri ve Birleşik Krallık'taki büyük sigorta şirketleri için dijital satışları artırabilmiştir.

Aynı zamanda uluslararası bir hizmet grubu olan Fransa merkezli APRIL, sigorta teknolojisi odaklı bir satış kanalı sunmak için Penni.io ve dijital banka Anytime ile ortaklık kurdu.

Sigorta şirketlerinin çoğu hala eski BT altyapısına ve eski yazılımlara bağımlıdır ve bu durum günümüz müşterilerinin değişen talep ve gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan yeni dijital “Plug and Play” satış ürünleri sunarken ciddi sorunlar yaratabilir.

APRIL'dan Laurence Williams konu ile alakalı:

“Bunu kendimizin yapması için kaynak ihtiyacı yüksekti. Ancak Penni.io'nun daha hızlı bir pazara gitme stratejisi uygulamamızı sağlayan özel bir white-label platform çözümü var.” şeklinde konuştu.