Insurtech Startup Programı Nedir?

Sigorta sektörünün önemli oyuncularını bir araya getiren Insurtech HUB çatısı altında başlatmış olduğumuz, Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezindeki Insurtech StartUp Programımız ile, bu konularda fikir, teknoloji ya da ürün sahibi olan etkin girişimleri destekleyip, geliştirilip; hızlandırma programları ile yatırımcılarla buluşturmayı hedefliyoruz. Böylece sektör oyuncularını sigorta sektörünün geleceğini değiştirecek yenilikçi sigorta ürünlerini ve hizmetlerini bulmak ve ortaya çıkarmak için bir araya getiriyoruz.DUYURU / SEÇİM
DUYURU Fikir ve girişimleri yakalamak için araştırma.  SEÇİM 6-8 startup kuluçkaya alınır.

Programın duyurulmasından sonra başvurular alınır.
Ön değerlendirme ve seçim uzman ekibimiz tarafından yapılır. 
Yıldız Teknopark Kuluçka merkezi ile birlikte son değerlendirme yapılır ve inkübe edilmeye başlanacak girişimler belirlenir.


BAŞLA
EĞİTİM 1 Hafta süren titiz bir insurtech eğitimi. DANIŞMANLAR Deneyimli danışmanlar iş, ürün ve pazarlama stratejilerini gözden geçirir ve yeniden tasarlar. DEĞERLENDİRME Bağımsız bir danışman tarafından yapılan iş incelemesi. İŞ BİRLİĞİ Kuluçka sırasında birlikte çalışma. YÖNETİM Program yöneticisinin ilerleme raporlarını sağlaması.
Insurtech Kuluçka Merkezine seçilen Startuplara eğitim verilir.
Eğitimlerden sonra danışmanlar tarafından genel bir değerlendirme yapılır.
Program Direktörü tarafından her bir Startup için eylem planı hazırlanır.


EŞLEŞTİR
PITCH DAY Uçtan uca etkinlik organizasyonu. EŞLEŞTİRME Startupların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen teknik ortaklar ve yatırımcılar ile işbirliği.

Kuluçka sonrasında, her bir Startup, sigorta sektörünün liderlerinin ve yatırımcıların katıldığı özel bir etkinlikte kendilerini tanıtıp projelerini anlatır. Hub, daha sonra potansiyel ortaklar ve yatırımcılar ile yapılacak görüşmelerde tavsiye ve destek verir.


GELİŞTİR
HIZLANMA İlerlemenin değerlendirilmesi ve gelişme sürecinin raporlanması PAZARLAMA Potansiyel müşterilere ürün tanıtımlarına destek.

İlerleme raporları Program Direktörü tarafından hazırlanır.
Yerel ve uluslararası arenada reklam ve pazarlama desteği verilir.


FİNANSMAN
YATIRIM Çalışma sermayesini artırmak için bir yatırımcı ile eşleştirme
Insurtech Hub, çeşitli mecralar ve etkinlikler aracılığıyla Startupları aktif olarak tanıtır.
Sigorta şirketleri, yatırımcılar ve melek yatırımcılar, Startupların ilerleyişi hakkında bilgilendirilir ve tüm Insurtech Hub Toplantıları ve Yıllık Zirvesi'ne katılmaya teşvik edilir.